piątek, 15 listopada 2013

Czym się różni słownik od encyklopedii?



Słowniki i encyklopedie internetowe - proszę je przejrzeć i w komentarzu napisać, który wydaje się Wam najbardziej przydatny. Co jest słownikiem, a co encyklopedią?
sjp.pwn.pl
swo.pwn.pl
so.pwn.pl
edupedia.pl
poradnia.pwn.pl
ling.pl

26 komentarzy:

  1. Słownik różni się od encyklopedii tym, że w słowniku sprawdza się pisownię wyrazów lub ich znaczenia, a encyklopedia to zbiór informacji

    OdpowiedzUsuń
  2. Słownik różni się tym od encyklopedii, że słownik służy do sprawdzania ich pisowni lub znaczenia wyrazów, a encyklopedia służy do wyjaśnienia zjawisk, pojęć, nazw, miejscowośći, narodowości oraz o życiu sławnych ludzi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Różnica między słownikiem a encyklopedią polega na tym, że w słowniku znajdziemy zasady pisowni wyrazu, zasady interpunkcji, zasady ortografii. W encyklopedii natomiast możemy znaleźć zbiór informacji np. o różnych wydarzeniach, sławnych ludziach, o roślinach zwierzętach itp.

    OdpowiedzUsuń
  4. Różnica między słownikiem a encyklopedią polega na tym, że w słowniku sprawdza się pisownię i znaczenie słów a w encyklopedia to zbiór informacji

    OdpowiedzUsuń
  5. W słowniku można sprawdzić pisownię wyrazów a w encyklopedii można znaleźć zbiór informacji z wielu dziedzin jak: historia, literatura, muzyka itp.

    OdpowiedzUsuń
  6. Różnica polega na tym , że w encyklopedii jest zbiór informacij , a w słowniku sprawdzamy pisownie.

    OdpowiedzUsuń
  7. Oj, oj....niedokładne odpowiedzi. Proszę, przeczytajcie uważnie treść zadania w tym poście. O co jeszcze pytam?

    OdpowiedzUsuń
  8. W słowniku sprawdzamy pisownię wyrazów a w encyklopedii możemy znaleźć informacje z różnych dziedzin. Moim zdaniem bardziej przydatna jest encyklopedia internetowa. Hania K.

    OdpowiedzUsuń
  9. Są dwa słowniki. Słownik języka polskiego i słownik ortograficzny. Różnica między słownikiem, a encyklopedią jest taka: słownik, jest to zbiór wyrazów i zasad ortograficznych. Poznamy tam pisownie różnych wyrazów z trudnymi zasadami. Natomiast encyklopedia to zbiór wiadomości takich jak literatura, muzyka, historia itp.

    OdpowiedzUsuń
  10. http://sjp.pwn.pl/Jest to stronka, która odpowiadała mi najbardziej...

    OdpowiedzUsuń
  11. Najbardziej przydatną stroną wydaje mi się edupedia.pl ponieważ zawiera dużo przydatnych informacji.Słownik wyjaśnia znaczenie i pisownię wyrazów a encyklopedia zawiera wiadomości z różnych dziedzin nauki.Trzy pierwsze i ostatnia strona to słowniki, czwarta strona to encyklopedia a piąta to poradnia językowa.

    OdpowiedzUsuń
  12. Moim zdaniem najbardziej przydatną stroną z powyżej wymienionych jest edupedia.pl ponieważ, jest ona zbiorem wszystkich słowników. Strona ta wyjaśnia pisownie i znaczenie słów. Słownikiem jest książka z wypisanymi wyrazami i ich odmianą, a encyklopedią nazywamy książkę która objaśnia znaczenie danego słowa.

    OdpowiedzUsuń
  13. Moim zdaniem najbardziej przydatnym dla mnie jest słownik ortograficzny, ponieważ korzystam z niego na co dzień, sprawdzam poprawną pisownię mogę się zapoznać z zasadami pisowni a także ćwiczę pamięć wzrokową.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja twierdzę ,że słownik różni się tym ,że tam jest poprawna ortografia wyrazów.Podobnie
    jest w encyklopedii ale tam jest bardziej dokładne informacje na temat danego wyrazu.

    OdpowiedzUsuń
  15. Moim zdaniem najprzydatniejszą stroną jest edupedia.pl, ponieważ jest zbiorem informacji. Słownik wyjaśnia pisownię i znaczenie wyrazów, a encyklopedia to zbiór informacji np. w których możemy się dowiedzieć o historii, muzyce, przyrodie i itp. Trzy pierwsze i ostatnia strona to słowniki, czwarta strona to encyklopedia, a piąta strona to poradnia językowa.

    OdpowiedzUsuń
  16. Moim zdaniem najprzydatniejszym linkiem jest poradnia.pwn.pl, ponieważ jest na tej stronie słownik i encyklopedia.

    OdpowiedzUsuń
  17. Moim zdaniem najprzydatniejszym linkiem jest poradnia.pwn.pl, ponieważ zawiera najlepszy i największy zbiór informacji na różne tematy, które mnie interesują. ( sport, muzyka, historia ).

    OdpowiedzUsuń
  18. Dla mnie najbardziej przydatnym linkiem jest edupedia.pl, bo jest tam wiele rzeczy o biologi, historii, matematyce i wiele innych informacji itp. wszystkie tam zebrane informacje pozwolą nam dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a także mogą nam pomóc w nauce.

    OdpowiedzUsuń
  19. Moim zdaniem najprzydatniejszom stronom jest edupedia.pll,ponieważ jest na tej stronie encyklopedia i słownik ortograficzny itp.Dawid.M

    OdpowiedzUsuń
  20. Moim zdaniem przydatną stroną jest http://edupedia.pl/.

    OdpowiedzUsuń
  21. W słowniku można zobaczyć pisownie danego wyrazy, a w encyklopedii mamy szczegółowo opisany dany temat.

    Moim zdaniem trudno wybrać najbardziej przydatną stronę ponieważ wszystko zależy od tego czego aktualnie potrzebujemy. Ale strona sjp.pwn.pl jest dla mnie najlepsza. Jest tam wszystko i jest oznaczona skrótem PWN czyli Polskie Wydawnictwo Naukowe.

    OdpowiedzUsuń
  22. Dla mnie najprzydatniejszą stroną jest edupedia.pl, dlatego że zawiera najwięcej informacji z wielu dziedzin. Słownik rózni się od encyklopedii tym, że w słowniku sprawdzamy pisownię i znaczenia wyrazów, a w encyklopedii znajdujemy informacje np. o matematyce, muzyce, przyrodzie itp. Dwie pierwsze strony to słowniki języka polskigo, trzecia i szósta strona to słowniki ortograficzne, czwarta strona to encyklopedia, a piąta strona to poradnia językowa.

    OdpowiedzUsuń
  23. Moim zdaniem najbardziej przydatną stroną jest edupedia.pl,ponieważ jest w niej dużo słowników i można się z nich wiele dowiedzieć.
    Słownik jest to spis wszelkich zasad pisowni, znaczeń i wyrazów bliskoznacznych, a encyklopedia jest spisem informacji.

    OdpowiedzUsuń
  24. Słownik różni się od encyklopedii tym że: w słowniku szukamy pisowni wyrazów a w encyklopedii szukamy znaczenia wyrazów.

    OdpowiedzUsuń
  25. Słownik różni się od encyklopedii tym ,że w słowniku szukamy pisowni wyrazów, a natomiast w encyklopedii szukamy znaczenia wyrazów.

    OdpowiedzUsuń

Sprawdź pisownię w słowniku ortograficznym, zanim wyślesz komentarz.